Jump to content

Locked [Propunere] DMG Saman leac


xAllow

Recommended Posts

1. Numele in joc: xAllow
2. Propunere: marirea dmg-ului la saman leac. Da extrem de putin.
Am facut aseara un test: intr-un player fara iteme pe el da maxim 13/14k ceea ce mi se pare extrem de putin, fiind vorba de saman leac.
Un al doilea test l-am facut pe un player cu generala, a dat maxim 4k.
Mentionez ca am itemele evoluate si bonusate ca la carte.

Totusi este saman leac, la PVP ar trebui sa fie bun, daca nu foarte bun.
Probabil se va zice ca daca se va mari DMG-ul samanul ar fi prea bun, ei bine, da, samanul mereu e bun, ca d-aia e saman si un caracter destul de pretentios de jucat cu el, mai ales la crescut, din aceasta cauza merita acest statut. Insa daca ai aparare clopot/evantai (nu mai zic de set) rezisti fara probleme impotriva samanului.

3. De crezi ca va fi de folos pentru server?: Sunt putini samani pe server, si asa ar mai incuraja playerii sa fie mai buni la PVP, in plus trebuie egalata balanta DMG-ului intre rase, nu poate un sura BM sa dea cu 20k peste un saman leac sau cel putin n-am mai intalnit eu asta.

Multumesc anticipat!
Nu uitati ca este doar o propunere, sa nu-mi sariti in cap :)) . Sunt dispus sa port o discutie civilizata.

Link to comment
Share on other sites

  • Founder

Salutare! 

DMG-ul la Clopot Oriental+9 si la Evantai Oriental+9, a fost marit. 

O sa vedem in joc schimbarile. 

Echilibrarea DMG-ului pe un server PvM, este foarte greu de realizat, necesita timp, bani investiti, testeri si foarte multa munca. 

O sa vedem pe parcurs daca aceste schimbari pe care l-am adus eu acum, o sa afecteze intr-un mod sau altul jocul. 

Aceste modificari se vor actualiza la mentenanta de maine. 

Vedem atunci cum este, daca mai trebuie marit sau scazut si vom echilibra intr-un final valorile. 

Multumesc pentru propunere.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...