Jump to content

Locked Pinned [Rresetare Iteme Site] Metin2 Plague


Aliace

Recommended Posts

  • Founder

Deoarece o buna parte din playeri s-au lasat, dupa cum bine ati vazut, au ramas doar cei care au iteme site, iar 99% dintre ei, au primit itemele de la altcineva.
Astfel am decis sa sterg toate itemele site.


*Si iata ce va prezint:

  • Playerii care se vor apuca, o sa vada ca toata lumea are site si se vor lasa. 
  • Server-ul nu mai are parte de sustinere financiara. Nimanui nu ii va mai conveni sa doneze pentru iteme, astfel vor lua de la playeri cu o suma mai mica.
  • Daca nu mai aveam sustinere financiara, server-ul va muri. Chiar daca totul este platit totul pe 2 ani, daca nu va mai exista profit, nu vor mai exista nici investitii.
  • Dupa urmatorul update, itemele nu le vet mai putea transfera.
  • Dupa urmatorul update, comerutul intre servere, va fi interzis, cai care fac, vor primi ban.


*Ce se va intampla cu cei care au donat pentru iteme site?:

  • Voi face o lista cu cei care sunt activi pe server si care au donat pentru iteme, astfel vor primi itemele inapoi.
  • Ce se va intampla cu cei care au donat si nu mai intra?
  • Cei care au platit pentru iteme si nu au mai intrat de saptamani bune, li se vor sterge itemele. 


*Avatanaje:

  • Playerii nu vor mai fi determinati sa se lase.
  • Piata de pe server se va ridica. 
  • Pretul la itemele site vor fi scazute.

 

*Dezavantaje:

  • Playerii care au primit itemele site de la altcineva, mai mult ca sigur se vor lasa. 

 

*Detalii:

  • O facem pentru binele server-ului si pentru binele playerilor. 
  • Alegi sa ai iteme site si sa te joci singur?
  • Alegi sa ai iteme normale si sa te bati cu alti playeri?
  • Eu zic ca a doua varianta.

 

*Explicatii:

Majoritatea care au donat si ulterior s-au lasat, au dat itemele altcuiva. 

Ai spune ca e cva normal, nu? Eu zic ca nu, pentru cei care au primit itemele le-au vandut pe bani altor playeri. 

Playeri care au preferat sa cumpere mai ieftin, playeri care dupa ce le cumparau, veneau la mine si se rugau sa le schimb itemele site in altele. 

Iar tot acei playeri, dupa ce le spuneam ca nu se poate sa le schimb itemele, incepeam sa injure si sa arunce iteme, apoi se lasau. 

Vreau sa te transsmit ceva oamenilor acestora, iar aici este cel mai potrivit loc unde pot s-o fac. Sunteti niste tarani infecti, asta ca sa fiu cat mai baiat si sa nu va spun ca va fut in gura. 

Iar ceilalti care nu vindeau itemele si nu veneau la mine sa ii le schimb, aveau pretentii de la server, de nus tiu ce cacaturi de siteme.

 

*Explicatii Part. 2:

Cum mortii tai sa-mi spui mie ca scot bani din server si tratezi playerii intr-un fel sau ca raspund doar la mesaje cu donatii. 

De ce tin sa explicc asta? Simplu! Pentru ca foarte multa lume mi-a reprosat acest lucru. 

Cum mortii tai sa-mi spui ca eu vreau doar bani, cand in astea 12 luni nu am ratat niciun PM. si am stat fara sa ma duc la baie sa ma pis, doar sa raspund la mesaje, esti idiot, in pula mea?

Ceea ce nu ati inteles, este ca nu sunt companie, deci data viitoare cand vei incerca sa-mi sa ma acuzi de cacaturi, vei primi ban direct.

 

*Altii:

Acest mesaj il adresez celor care au servere si au vrut sa porfite si eu de perioada de pandemie, ca da... Sa scoata si ei niste bani. 

Am vazut tot felul de cacaturi COVID, Quarantine, inteleg ca foame este mare, dar da-o-n pula mea, nici chiar asa... Aici nu ma refer doar la serverele metine, daca m-as pune sa fac o lista, mi-ar lua cateva zeile, deci prefer sa n-o fac.

Cum pula mea sa ai pretentii si cum te poti afisa si poti spune ca server-ul tau este de calitate, cand nu ai nici ssl la el?

Am vazut o gramada de servere "bune" care se inchid peste 2-3 saptamani. Care este problema baieti?  MEGA RELEASE-UL e plin de buguri si il inchideti? Happines-ul nu va mai place?

Sau va luati alte serverfiles-uri de pe Just4Metin care au absolut totul pe ele, toate sitsemele. Voi doar ii dai dtumul si gata, aveti server, mari tehnicieni ce sunteti. Sa spune si de serverfiles-uri luate de la Turkmmo? Pum pule mea se face ca toti aveti servere originale, ma? Mape originale, facute special pentru server-ul meu, OMG! Sa vina copiii prosti sa doneze!

Tu nu ai nimic original, ma! Totul e facut de altii, ati copiat pana si numele, ba muistilor! Daca va pun sa modificati ceva la acele sisteme pe care le aveti, nu stiti nimic, dragii mei.

Continuati sa mintiti jucatorii si sa profitati de ei, bravo! Din cauza voastra, muistilor, din cauza voastra jucatorii care doneaza nu vor mai dona si pe alte servere, ca de unde incredere? Pentru ca voi tineti un server deschis o saptamana, apoi va faceti ca nu s-a intamplat nimic si deschideti alt server cu un alt nume, ca lumea e proasta si nu se prinde. Bravo! Sunteti smecheri. 

Cum mortii tai sa scoti bani din server, dar tu tot tema default de la CMS Ionut o ai.

Acum ca Inut ca pus ItemShop-ul free pe net, cand intru pe cacaturile voastre de site-uri, numai asta vad, ITEMSHOP, nu conteaza ca server-ul e puscat, ce conteaza ca aveti backdoor in ele, sa iasa banu!

Am un mesaj pentru toti astia, iar acela este: Sa va fut in gat!

Cea mai infecta comunitate de care am putut sa dau METIN2 si pe Minecraft gaseam copii de 12 ani mai educati si dai inteligenti ca voi, ba! 

Plecati in pula mea acasa, ca intr-o zi unul din aia mari se vor satura de voi si o sa va inchida pe rand, viermii dracu'. 

Uita-te-n pula mea la prezentarile facut de FastReview, sa vezi cate servere mai sunt on.

 

*Pentru voi:

Ma doare-n pula ca nu am playeri pe server, eu tot voi continua sa lucrez la el si sa-l imbunatatesc. 

Am implinit deja un an de cand am server-ul deschis, chair daca au fost putin playeri. 

Il tin deschis, pentru ca am respect fata de cativa oameni care m-au ajutat, ma! 

Chiar daca unii nu mai intra, cand vor intra tot acolo ne vor gasi.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...